KEEMILINE LOKK


Modell enne:


Kliendi soov: sarnane lokk välja kasvanud osale nagu eelnevalt tehtud keemilised lokid juukseotstes paistavad.

Kommentaar kliendi soovile: kliendi soov on teostatav, tuleb kasutada väiksemaid rulle ja klassikalist keeramise tehnikat.

Juuste seisund: töötlemata juuksed, otstes välja kasvanud keemiline lokk

Juuste tugevus: tugev

Juuste olek: normaalne- naturaalne

Loki keeramise eesmärk: tugev


Töökäik:

Eelkäsitlus: pesin juuksed sügavpuhastava shampooniga, et eemaldada juustelt viimistlusainete jäägid ja rasu.


Loki keeramisviis: klassikaline


Keerasin rullidele ainult selle osa juustest, mis oli töötlemata, varasema keemilise lokiga juukseotsad jätsin rullidest välja, tegin kokku Wella DEEP NOURISHING MASK’ga ja pakkisin fooliumisse, et neid kaitsta ja mitte üle töödelda.

Klassikaline lokkide keeramisviis

Panin kliendi juuksepiiri ümber vatiriba, et vältida lokivedeliku valgumist juuksepiirist väljapoole.

Lokivedelik: Wella CREATINE+ CURL (N), normaalsetele/vastupidavatele juustele.
Kandsin peale ühtlaste ja süsteemsete liigutustega 3x.

Esialgne mõjuaeg: 10min möödudes võtsin kolmest kohast rulli lahti ja kontrollisin, kas lokk on valmis saanud või on vaja mõjuaega pikendada. Antud juhul oli vaja pikemat mõjuaega.
Lõplik mõjuaeg: 15min toatemperatuuril

Edasi loputasin lokirullides juukseid jooksva vee all 10min, vajutasin salvrätiga liigse vee välja.

Kinnitamine: Fikseerisin lokid švammi ja kausis oleva Wella CURL & WAVE NEUTRALIZER kinnitajaga tupsutades rullidele neutraliseerijat.

Mõjuaeg: 5 min

Võtsin rullid juustest. Lisasin uuesti kinniti 5ks minutiks.

Järelkäsitlus: Loputasin veel juukseid. Lisasin Wella CARE PERM POST TREATMENT’i, lasin mõjuda samal ajal kliendile massaaži tehes ja loputasin palsami välja.

Lasin märgadesse juustesse niisutavat spreipalsamit ja lisasin Simi lokikreemi. “Kortsutasin” juukseid kätega ja seejärel koos rätikuga. Kuivatasin difuuseriga.

Koduseks hoolduseks: Soovitasin kliendile niisutavaid hooldustooteid kasutada (nt IdHair niisutav sari) ja lokkide esile toomiseks lokigeeli (lemmikud Sumilay või Briogeo) või kreemi kasutada koos meelepärase pähejäetava niisutava palsamiga.

Lõpptulemus:
KEEMILINE SIRGENDAMINEModell enne:

Kliendi soov: võimalikult sirged juuksed

Juuste seisund: värvitud juuksed, 2-3cm väljakasv

Juuste tugevus: normaalne, otsad nõrgemad

Juuste olek: normaalne- värvitud, otsad kuivad


Töökäik:


Eelkäsitlus: Kuivadele otstele panin Wella DEEP NOURISHING MASKi ja kammisin läbi, et see ühtlasemalt jaotuks.

Jaotasin juuksed A ja B teljeks. Alustasin kuklas juuksepiirist 1- 2cm laiustele jaotustele Wella CREATINE+ STRAIGHT (C) kreemi pintsliga kausist peale kandmist. Kreemi kandsin peale juuksejuurtest 1-2cm kauguselt, et kreem peanahale ei läheks.


Iga 7-10 minuti järel kontrollisin paari karva sõrmede vahel venitades, kas juuksestruktuur on muutunud. Kui salk venis, ei olnud struktuur veel muutunud. Kui salk venis ja tõmbus tagasi, olid juuksed valmis kreemi maha loputamiseks. Kui salk venib ja läheb katki, siis on juuksed üle töödeldud.

Samasuguste jaotuste ja tehnikaga liikusin üles B teljeni, seejärel alustasin pea külgedelt A telje poole liikumist.

Kui kogu pea tehtud, loputasin viimastelt jaotustelt kreemi maha, tegin juuksed rätikuga kuivaks ja lisasin Wella THERMAL IMAGE kuumakaitse ja kuivatasin juuksed vaba käega kuivaks.

Edasi sirgendasin juuksed kogu pea ulatuses, alustades alt ja võttes sirgendajate vahele õhukesed salgud. Peanaha juures olevate juuste puhul tuli jälgida, et sirgendaja ei tekitaks juustele ranti ja otsa sirgendasin õrnalt koolutades sissepoole.

Kui kõik juukseid said sirgendatud, kandsin juustele juba eelnevalt kirjeldatud liikumissuunaga kinniti Wella STRAIGHT NEUTRALIZER
Mõjuaeg: 10minJärgnes juuste pesemine shampooniga ja rätikkuivadesse juustesse panin Wella CARE PERM POST TREATMENT, jätsin 5minutiks ja loputasin maha.

Lisasin kuumakaitse ja kuivatasin juuksed vaba käega, et näha keemilise sirgenduse tulemust ja kliendi jaoks sirgendas kursakaaslane Astrid (kellega kahe peale töö tegime) veel juuksed üle.

Soovitus koduhoolduseks: kasutada vastavalt peanahale shampooni ja palsamiks valida silendav, niisutav ja/või tugevdav palsam. Erinevate omaduste palsameid võib pesukordade vahel varieerida. Kindlasti kasutada ka kodus edasi kuumakaitset, kui pesule järgneb kuumtöötlus ning endale meelepärast pähejäetavat niisutavat palsamit, samuti mõjub seerum hästi.

Lõpptulemus:
ᐊ TAGASI SISUKORDA